Zagrał już po raz 16.

Już po raz 16. Ognisko TKKF Omega zorganizowało turniej piłki nożnej z okazji Święta Wojska Polskiego. Podczas tegorocznych zmagań, w których udział brały cztery zespoły, uczczono także 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.


W finale turnieju Omega Przyjaciele pokonali 8:5 Złote Jastrzębie. Trzecie miejsce zajęły Białe Orły, a czwarte ekipa FC Junior.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Wodzyński (Białe Orły), a bramkarzem Patryk Błaszczak (Omega Przyjaciel). Tytuł króla strzelców wywalczył Piotr Krysa (Omega Przyjaciele), zdobywca 10 bramek, a nagroda Fair Play przypadła Robertowi Dankiewiczowi (Złote Jastrzębie)

Konkurs rzutów karnych, w którym rywalizowało aż 24 zawodników najlepszy okazał się Patryk Błaszczak, który w finale pokonał 5:4 Olka Kowalczyka. W pojedynku o 3. miejsce Max Sprawka wygrał 2:1 z Piotrem Krysą.

– Pomyśleć, że to już 16 turniej. Przypomina mi się taka fajna historia z organizacją pierwszego turnieju. Chciałem do organizacji wciągnąć nasz lubelski Garnizon. Ale to chyba była jeszcze wtedy za świeża data obchodów Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. A ja jako chyba pierwszy jako „pionier”, tak po piłkarsku chyliłem czoła wielkim wydarzeniom z 1920 roku.

Przypomnę, że kiedyś dniem obchodów był 12 października w rocznice walki pod Lenino. Dowódca Garnizonu Lublin odmówił współorganizacji i pierwszy turniej został zorganizowany w Pliszczynie. Pierwszy turniej wygrał zespół Czarni Pliszczyn, który w finale pokonał Vrotcovię Lublin 3:2 – wspomina Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator turnieju.. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here