Zagrali dla bohaterów tamtych dni

W miniony wtorek (31 sierpnia) już po raz dziesiąty dzieci i młodzież na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie rywalizowały w turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Solidarności i Wolności.

– Tym turniejem przypomniałem młodym chłopcom, o tych największych wydarzeniach XX wieku, o Solidarności, jej wielkim przywódcy, późniejszym prezydencie Lechu Wałęsie, o bohaterach tamtych dni, którzy odmienili losy naszej Ojczyzny – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator turnieju.

W zawodach wystartowało aż 9 drużyn. Najpierw rywalizowały w 3-zespołowych grupach, a następnie już w fazie pucharowej.

Zwycięzcami została ekipa Tsunami, która w ćwierćfinale pokonała Jastrzębie II 5:1, półfinale Omegę WP WO 5:0, a w finale zespół Remiza 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Sipa (Remiza), bramkarzem Bartek Tokarski (Tsunami), a strzelcem Kacper Piasecki (Fury Lubartowska), zdobywca 11 bramek.

Organizatorzy turnieju dziękują za wsparcie Urzędowi Miasta Lublin oraz Wydziałowi Sportu i Turystyki UM, IPN Lublin, Zarządowi Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność, Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin”, dyrektor SP 52 Małgorzacie Stacharskiej, Przemysławowi Delmanowiczowi i firmie CONTRIX oraz Markowi i Łukaszowi Wójcikom z MW Sport. MAG