Zagrali dla „Czorka”

Piłkarska Reprezentacja Polskich Pisarzy, w składzie ze świdniczaninem Jackiem Kosierbem i lublinianinem Sławomirem Kozłowskim, zajęła trzecie miejsce w rozgrywanym w Chełmie II Memoriale Tomasza „Czorka” Wieczorka.


Ludzie pióra rozegrali cztery bardzo zacięte mecze: zremisowali 3:3 z Gminą Chełm (bramki: Dawid Trzeźwiński 2, Sebastian Czaplicki) i 2:2 z Astrą Leśniowice (Zbigniew Masternak, Trzeźwiński), pokonali 3:1 Kalenicę (Masternak 2, Czaplicki) oraz przegrali 2:3 z OKS Chełm – zwycięzcą turnieju (Trzeźwiński 2)

– Wszystkie nasze wyniki były na styku! Najbardziej szkoda pierwszego meczu, w którym prowadziliśmy już 3:1. Niestety w końcówce zabrakło nam koncentracji i rywale w dramatycznych okolicznościach zdołali doprowadzili do wyrównania. W potyczce z OKS Chełm byliśmy bardzo blisko przynajmniej remisu, który dawał nam szanse na zajęcie nawet pierwszej lokaty.

Niestety, ale po stałym fragmencie gry rutynowani rywale przechylili szalę wygranej na swoją stronę. W tym meczu na boisku rywalizowałem między innymi z Mirosławem Neckarem, którego znam z boisk chełmskiej A klasy. „Miro” mimo swoich 53 lat nadal w formie! Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni, że w czasie pandemii udało się nam wziąć udział w kolejnym turnieju.

Trzeci turniej na Lubelszczyźnie i po raz trzeci na podium – powiedział Jacek Kosierb. Dla świdniczanina, który w Reprezentacji Polskich Pisarzy regularnie występuje od 18 października 2015 roku były to już mecze nr 51, 52, 53 i 54 w koszulce z Orłem na piersi. Kosierb w biało-czerwonych barwach może się pochwalić bilansem: 32 zwycięstw, 6 remisów i 16 porażek. Zdobył także dwie bramki.

– Okazuje się, że już niebawem jeszcze raz zagramy na lubelskiej ziemi. W niedzielę 19 lipca br. o godz. 16 zmierzymy się z Samorządowcami Gminy Fajsławice. Mecz uświetni otwarcie nowego stadionu piłkarskiego w miejscowości Suchodoły. Dla mnie osobiście będzie to także pewnego rodzaju podróż sentymentalna. W 1988 roku jako 14-letni chłopak stawiałem tam pierwsze futbolowe kroki w nieistniejącym już klubie Błękitni Suchodoły. Będzie okazja do spotkania z byłymi kolegami z boiska i nie tylko – dodał pasjonat futbolu ze Świdnika. MAG

Jacek Kosierb i Katarzyna Janicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here