Zagrali dla Macieja Woźniackiego

W sobotę i niedzielę w hali sportowej I LO w Świdniku rozgrywana była XIV edycja Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w Piłce Halowej. W rywalizacji sportowej, której organizatorem był Artur Banasik, udział wzięło aż 28 zespołów.


Tradycyjnie turniejowi przyświecał szczytny cel, pomoc chorej, potrzebującej osobie. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Macieja Woźniackiego, wychowanka Lublinianki oraz zawodnika wielu amatorskich drużyn halowych zarówno grających w Lublinie, jak i w Świdniku. „Szogun” od pięciu lat leczy się na chłoniaka Hodgkina (ziarnica złośliwa).

W walce o powrót do zdrowia potrzebuje leku Nivolumab, który jest dla niego nierefundowany przez NFZ z uwagi na wcześniejsze powikłania. W chwili obecnej jest to dla niego jedyna forma leczenia.

Imprezę honorowym patronatem objęli: marszałek Jarosław Stawiarski, wojewoda lubelski Lech Sprawka i starosta świdnicki Łukasz Reszka. Do zawodów, które zakończyły się w niedzielę wieczorem (już po zamknięciu tego wydania) wrócimy obszernie w kolejnym numerze. „Nowy Tydzień” był jednym patronów medialnych turnieju.