Zagrali na otwarcie stadionu w Suchodołach

Piłkarska Reprezentacja Polskich Pisarzy rozegrała kolejne towarzyskie spotkanie na Lubelszczyźnie. W składzie ze świdniczanami: Jackiem Kosierbem i Arturem Łuką oraz lublinianami: Zbigniewem Kozłowski, a także Łukaszem Raczkowskim „ludzie pióra” zagrali z Samorządowcami Gminy Fajsławice.


Mecz uświetnił otwarcie nowego stadionu w miejscowości Suchodoły. Biało-czerwoni po bardzo dobrej grze i zaciętej walce zwyciężyli 4:2 (0:0). Po dwie bramki strzelili: Zbigniew Masternak (100 i 101 bramka w 97 reprezentacyjnych meczach) oraz Tomasz Sąsiadek.

– Nie było łatwo. Rywale dosyć wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Muszę się pochwalić, że miałem mały współudział przy golu na 3:2, który padł po rozegraniu rzutu wolnego podyktowanego za faul na mnie. Był to mój mecz nr 55 (33 zwycięstwa, 6 remisów i 16 porażek oraz dwie bramki) w koszulce z Orłem na piersi. Jak zawsze rozpierała mnie mega duma przy Mazurku Dąbrowskiego i reprezentowaniu barw narodowych. Mecz w Suchodołach to była dla mnie pewnego rodzaju podróż sentymentalna. W 1988 roku jako 14-letni chłopak stawiałem tam pierwsze futbolowe kroki w nieistniejącym już klubie Błękitni Suchodoły. Była okazja do spotkania z byłymi kolegami z boiska i nie tylko. Szczególne podziękowania za zaproszenie i super organizację meczu należą się: Wójtowi Gminy Fajsławice Januszowi Pędziszowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Sławomirowi Michalakowi oraz czuwającej nad całością przedsięwzięcia Aleksandrze Granat – przyznał świdniczanin Jacek Kosierb, który najmłodsze lata swojego życia spędził w Siedliskach Drugich, miejscowości w gminie Fajsławice.

Podczas meczu zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Jeden z zawodników drużyny Samorządowców doznał bardzo groźnej kontuzji. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Jeszcze tej jesieni w Suchodołach zostanie zorganizowany turniej oldbojów 35+. Udział wezmą: Błękitni Suchodoły, MKS Siedliska, Frassati Fajsławice i Reprezentacji Polskich Pisarzy. Podczas zawodów zostaną zebrane środki na rehabilitację poszkodowanego. Tymczasem życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia! MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here