Zagrali w piłkarskie kręgle

Zawody wygrał Antoni Kujawa. Drugie miejsce zajął Wiktor Harasimiuk, a trzecie Michał Radzichowskia

Kolejny tydzień „odmrożenia” Orlików przyniósł nam indywidualny turniej w piłkarskie kręgle, przeprowadzony na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie. – Podobnie, jak rozegrane wcześniej zawody w karnych, także i te cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 20 piłkarzy-amatorów – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca imprezy.


Każdy uczestnik uderzając nogą w piłkę, starał się strącić jak największą ilość kręgli ustawionych w bramce. I tak przez trzy serie.

Najlepszy okazał się Antoni Kujawa, który uzyskał 42 punkty (5+5+6, 4+5+5 i 4+2+6). O drugim miejscu zadecydowała dogrywka, bo Wiktor Harasimiuk i Michał Radzichowski uzyskali po 40 pkt. W dodatkowej serii Harasimiuk zdobył 10 pkt. (2+5+3), Radzichowski 7 (1+4+2).

Tradycyjnie już turniej organizowany przez Omegę niósł ze sobą historyczne przesłanie.

– W tym roku mamy trzy niezwykle ważne dla nas rocznice. Mija 40 lat, jak powstał NSZZ „Solidarność” oraz 100-lecie bitwy warszawskiej i urodzin Karola Wojtyły, wielkiego Papieża-Polaka. To święte daty w historii naszej ojczyzny, które zmieniły oblicze nie tylko naszego kraju, ale i całej Europy.

Ten turniej poświęciliśmy powstaniu Solidarności. Przed rozpoczęciem zawodów opowiedziałem chłopcom, co dokładnie wydarzyło się 40 lat temu w Polsce. Mówiłem im także o lubelskich Dniach bez prasy, do których dołożyłem cegiełkę, pracując w nieistniejącej już dziś drukarni przy ulicy Unickiej i będąc działaczem zakładowej organizacji NSZZ „Solidarność” – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. BS

Na uczestników turnieju czekały piękne puchary, dyplomy i medale.