Zagrożenie rujnuje kalendarz

Pandemia krzyżuje szyki wędkarzom i działaczom. Biuro Okręgu PZW w Chełmie przez 10 dni było nieczynne ze względu na kwarantannę, ale to akurat najmniejszy problem. Większy jest z organizacją sezonu 2021.


Przez zagrożenie koronawirusem Zarząd Okręgu zebrał się, by uchwalić budżet, nie w biurach, a w świetlicy wiejskiej w Bytyniu (gm. Wola Uhruska), gdzie były warunki do tego, by zachować bezpieczne odległości pomiędzy uczestnikami zebrania. Najważniejsze posiedzenie, czyli prezydium, zostało jednak przełożone na bliżej nieokreśloną przyszłość. Zebrania sprawozdawcze w kołach również odłożono – ich organizację przewiduje się w drugim kwartale roku, zaś te w okręgach – w trzecim kwartale.

Nadal nie ma decyzji najważniejszej dla wielu wędkarzy, czyli tej o kalendarzu zawodów. – Zarząd główny nie wysłał jeszcze preeliminarza zawodów o randze krajowej, więc nie możemy nawet wstępnie zaplanować naszego kalendarza – mówi Ryszard Kowalski, prezes Okręgu PZW w Chełmie. – Na razie żyjemy w wielkiej niewiadomej, ale staramy się funkcjonować w miarę normalnie. Do skarbników kół dostarczyliśmy znaczki i rejestry połowów.

Mają oni przykazane, by nie spotykać się w większych gronach, lecz w bezpiecznych warunkach, a więc na świeżym powietrzu i z zachowaniem zasad sanitarnych podczas przyjmowania opłat uprawniających do wędkowania w 2021 roku – tłumaczy prezes. Jednocześnie dodaje, że regulamin amatorskiego połowu ryb w okręgu chełmskim jest niemal identyczny do tego z poprzedniego roku, więc nikt nie będzie zaskoczony nowymi przepisami czy zakazami, bo takich po prostu nie ma.

Koło kusi przynętami

Dwa ekskluzywne zestawy przynęt i matomiarek opakowane w eleganckie pudełka trafią do dwóch osób, które zdecydują się na opłacenie składek zezwalających na uprawianie amatorskiego połowu ryb w 2021 roku w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm przy ul. Lwowskiej 59. Decydując się na wprowadzenie opłat w tym miejscu, wędkarz lub wędkarka nie tylko staje się członkiem koła PZW Cementownia Chełm, ale też bierze udział w losowaniu wyżej wymienionych zestawów. Dostępne są tu również zezwolenia niezbędne do łowienia pstrągów w wodach górskich okręgu zamojskiego. (bm)

W Olimpie i Skalarze też opłacisz

Zarząd koła ChSM zaprasza wszystkich wędkarzy do opłacenia składek na rok 2021 w sklepach „Olimp” (Chełm, al. Piłsudskiego 28) i „Skalar” (Chełm, os. Zachód) oraz w każdy wtorek w siedzibie koła przy ul. Lwowskiej 51 (od godz. 16). Składki można również opłacić codziennie u skarbnika koła – kontakt telefoniczny: 508 294 732 i 504 719 152. (so)