Zakapior górą

Przywieziona z Bieszczad, kupiona w Łopience od lokalnego ludowego artysty, rzeźba „zakapiora” zwyciężyła w organizowanym przez Stowarzyszenie WeRwA konkursie pn. „Pamiątka z podróży”. Zabawa w całości przeprowadzona została w Internecie, a laureatów wybierali użytkownicy Facebooka, oddając głos na swojego faworyta.

I tak najwięcej „lajków” zebrała właśnie pamiątka przywieziona z Bieszczad przez Annę Krystynek-Kuryś. Zakapior, jak opisała rzeźbę pani Anna, przypomina jej cudownie spędzony czas, błotną wspinaczkę na Korbanię, smak proziaków na wycieczce bieszczadzką kolejką, pyszne piwo w Siekierezadzie i wiele innych cudownych chwil. II miejsce jurorzy przyznali kamieniowi wulkanicznemu z Etny, zdobytemu przez Małgorzatę Błaszko (118 lajków), a na III miejscu uplasowała się Agnieszka Radziszewska Holy, która z podróży przywozi… książki o Małym Księciu (69).

– Oglądając konkursowe zdjęcia, możemy się dowiedzieć, że oprócz wspomnień z wakacyjnych wojaży przywozimy m.in. wina, koszulki, kamienie, biżuterię oraz… szczepki roślin – mówi Grzegorz Gorczyca ze stowarzyszenia WeRwA.

Konkursowe fotografie można zobaczyć na profilu Chełmskiego Klubu Podróżników na Facebooku. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here