ZAKSA zdemolowała LUK

W meczu 3. kolejki PlusLigi siatkarze LUK Politechniki przegrali gładko w sobotę w Kędzierzynie-Koźlu z Grupą Azoty ZAKSA 0:3. O ile porażki lublinian przeciwko najlepszej drużynie Europy można było się spodziewać, o tyle styl w jakim zanotowali już trzecią przegraną w rozgrywkach, pozostawia wiele do życzenia. Zespół trenera Dariusza Daszkiewicza nie miał żadnych argumentów, by przeciwstawić się rywalom!

Beniaminek ekstraklasy, mający w swoim składzie zawodników doświadczonych na plusligowych parkietach m.in Milana Katicia, Bartosza Filipiaka, Grzegorza Pająka, Dustina Wattena i Wojciecha Włodarczyka oddał mecz praktycznie bez walki. Poza końcówką pierwszego seta drużyna z Lublina nie zmusiła gospodarzy do większego wysiłku. W zespole LUK szczególnie szwankowała zagrywka i blok. Pierwszego z dwóch asów serwisowych lublinianie zanotowali dopiero w trzecim secie przy stanie 3:3 (Grzegorz Pająk), a w całym meczu beniaminek zdobył blokiem zaledwie trzy punkty.

MVP został Norbert Huber, który w drugim secie zastąpił w ekipie miejscowych Davida Smitha. Tylko w tej partii świetnie blokując i atakując zdobył 7 punktów, a w całym meczu 13.

W kolejnym spotkaniu LUK Lublin 22 października o godz. 20:30 podejmować będzie w hali Globus GKS Katowice. MAG

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin 3:0 (25:22, 25:13, 25:19)

ZAKSA: Kaczmarek (7), Rejno (9), Janusz (1), Śliwka (12), Semeniuk (9), Smith (1), Shoji (libero) oraz Kluth (1), Kalembka, Kozłowski (1), Banach i Huber (13).

LUK: Nowakowski (10), Katić (2), Filipiak (14), Sobala (2), Pająk (1), Włodarczyk (3), Watten (libero) oraz Romać (1), Gniecki, Peszko (3) i Wachnik (1).

Pozostałe mecze 3. kolejki:

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (-20, 21, -19, 30, 20) * PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa (17, -19, 23, -21, 18) * Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice 3:1 (-21, 20, 19) * niedzielne mecze: Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom, Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin i Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
1. ZAKSA 3 9 9-0
2. Wartaa 3 9 9-3
3. Projekt 3 8 9-3
4. PGE Skra 3 7 9-5
5. J. Węgiel 3 7 8-4
6. GKS Katowice 3 5 7-5
7. Ślepsk 2 3 4-3
8. Resovia 2 3 3-3