Zalana, ale jechała

Strach pomyśleć, co by było, gdyby nie czujność innych kierowców, którzy powiadomili policję o jadącym krajową „siedemnastką” slalomem aucie marki audi. Siedząca za kółkiem kobieta była kompletnie pijana.

W piątek (26 czerwca) ok. 13.00 dyżurny krasnostawskiej komendy policji otrzymał informację o nietypowo poruszającym się drogą krajową nr 17 pojeździe marki audi. – Auto jadące slalomem inni kierowcy zauważyli w Łopienniku Nadrzecznym – mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Audi jechało w kierunku Lublina. Przypomnijmy, że DK nr 17 na odcinku Krasnystaw-Lublin należy do bardzo niebezpiecznych. To długa prosta, na której wielu kierowców traci rozum i wciska pedał gazu do oporu. Na dodatek droga ta jest bardzo ruchliwa. – Na szczęście patrol szybko zatrzymał opisywany pojazd. Okazało się, że za kierownicą siedzi 39-letnia mieszkanka Lublina.

Była kompletnie pijana, wydmuchała ponad 2 promile alkoholu – dodaje rzecznik. Kobieta z miejsca straciła prawo jazdy. Teraz czeka ją sądowa rozprawa. Jej szczęście, że odpowie tylko za jazdę po pijaku, a nie np. za spowodowanie śmiertelnego wypadku. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here