Zalany jechał całą szerokością szosy

Wzorową postawą obywatelską popisała się para z powiatu świdnickiego, która uniemożliwiła jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Delikwent z gminy Fajsławice jechał całą szerokością drogi i zjeżdżał na pobocze. Na szczęście nie spowodował żadnego wypadku.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 lutego, ok. godz. 23.00 Fajsławicach na drodze krajowej nr 17. – Para jadąca od Piask w stronę Fajsławic zauważyła przed sobą samochód osobowy marki volkswagen golf, który z bardzo małą prędkością jechał od krawędzi do krawędzi jezdni, momentami zahaczał o pobocze – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Podejrzewając, że kierowca volkswagena może być pijany, para z powiatu świdnickiego zatrzymała go i uniemożliwili mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Na miejsce od razu wezwano patrol policji.

– Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek z gminy Fajsławice ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik. Policjanci z Krasnegostawu chwalą postawę mieszkańców sąsiedniego powiatu. Być może ich szybka i bezwzględna reakcja uratowała czyjeś życie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here