Zamiast chwastów akacjowe huśtawki

Rozstrzygnięto przetarg na budowę placu zabaw przy ul. Szwoleżerów na skwerze między blokami nr 5 i 9.


Ogłoszony w lutym br. przetarg udało się rozstrzygnąć 7 kwietnia. Na wykonawcę zadania wybrano firmę transportowo-budowlaną „Voyager” z Radomia, która zażyczyła sobie za wybudowanie placu 286 890 zł brutto. Ratusz na ten cel zarezerwował niewiele mniej, bo 271 638, 31 zł brutto i po sprawdzeniu oferty zdecydowano o niewielkiej dopłacie do przetargu.

Na zaniedbanym skwerze przy ul. Szwoleżerów pojawi się plac zabaw z urządzeniami z drewna akacjowego. Ma być oświetlony i monitorowany. Wykonawca będzie zobowiązany do zamontowania elementów placu zabaw, wykonania ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu oraz montażu ławek.

Na placu zabaw przeznaczonym dla najmłodszych dzieci zostaną zamontowane huśtawki, bujaki sprężynowe w formie biedronki czy konika polnego, pojawi się piaskownica i wieża z kołowrotkiem do wciągania na górę wiaderka. Nawierzchnia pod urządzeniami będzie piaskowa a na samym placu mają pojawić się nowe nasadzenia. Wykonawca ma wyremontować też asfaltową uliczkę prowadzącą na skwer.

Na wykonanie zamówienia Voyager ma pięć miesięcy od podpisania umowy. Na zarośniętym skwerze pomiędzy blokami 5 i 9 przy ul. Szwoleżerów nareszcie zrobi się ładnie. EK