Zamiast na tacę dawali na WOŚP

Już po raz drugi w niedzielę, 12 stycznia, podczas mszy w Parafii Polskokatolickiej w Żółkiewce zamiast na tacę zbierano datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. – Brawo! – komentują zgodnie internauci.

– Dzisiaj, już po raz drugi, zamiast niedzielnej tacy wrzucaliśmy do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – napisał 12 stycznia na facebookowym profilu ks. Kamil Wołyński, proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce. Pomysł, by zamiast na tacę, podczas mszy wierni wrzucali ofiary do puszek wolontariuszy, zaszczepił w ks. Kamilu, ks. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim w Elblągu.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się czworo wolontariuszy WOŚP – Gabriela Gajek, Dominika Dziurka, Karol Dziurka i Jakub Kapłon ze SP w Płonce. Dary zbierano nie tylko przed kościołem, ale i w kościele, tuż po rozpoczęciu liturgii. Akcji nikt nie skrytykował, przeciwnie w internecie zebrała ona same pozytywne opinie. – Szacunek! – napisała na Facebooku Elżbieta. – Proszę Księdza to jest piękne – dodała Maria. Ewa dodała: – To jest piękna sprawa, tylko brać przykład, a Danuta napisała: – Parafia, która przywraca wiarę, nie tylko w ludzi, ale w człowieczeństwo. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here