Zamiast ruiny będzie baza

Gmina Kraśniczyn kupiła siedzibę likwidowanej Spółdzielni Usług Rolniczych. Powstanie tam baza lokalowo-materiałowa gminnego referatu infrastruktury.

O zakupie przez urząd gminy nieruchomości po likwidowanej Spółdzielni Usług Rolniczych w Kraśniczynie, wójt Monika Grzesiuk poinformowała w połowie ubiegłego tygodnia. – Za zgodą rady gminy zdecydowałam o zakupie tego terenu, który de facto należał wcześniej do gminy, aby dalej służył on mieszkańcom – mówi wójt gminy Kraśniczyn.

Nieruchomość, początkowo wyceniona na ok. 250 tys. zł, została ostatecznie kupiona przez samorząd za 169 tys. zł. – W nowym roku powstanie tam baza lokalowo-materiałowa referatu infrastruktury urzędu gminy Kraśniczyn, która obecnie jest wyposażana w niezbędne maszyny i urządzenia – zapowiada Grzesiuk.

Gmina kupiła też samochód marki Ford Transit, który na co dzień będzie użytkowany przez pracowników wspomnianego referatu. – Samochód zastąpił poprzednie auto, którego naprawa była już nieopłacalna – wyjaśnia wójt. (kg)