Zamieszkać nad wodą

Rozrasta się osiedle mieszkaniowe nad zalewem Niwa w Sawinie a lokalna Wspólnota Gruntowa wystawia na sprzedaż kolejne działki budowlane. I mogą je kupić nie tylko członkowie Wspólnoty…

Kilka lat temu Wspólnota Gruntowa podzieliła teren przy zalewie Niwa na 98 działek budowlanych. Sprzedała już blisko połowę. Spora część z kupujących nieruchomości zrobiła to, aby postawić dom. I już tam mieszkają. Inni potraktowali zakup jako inwestycję, na której na pewno nie stracą. Przy podzielonych i uzbrojonych w prąd, wodę i kanalizację działkach Wspólnota będzie teraz utwardzać wewnętrzne drogi, aby ułatwić dojazd do posesji.

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny przetarg, na którym można kupić nieruchomości. 30 lipca o 9.00 odbędzie się przetarg ograniczony dla członków Wspólnoty a pół godziny później działki będą mogli licytować pozostali zainteresowani. Członkowie Wspólnoty mają preferencyjne ceny zakupu, niższe niż w przetargu nieograniczonym. Wykaz z cenami i powierzchnią działek udostępniono na stronie internetowej Urzędu Gminy Sawin. A o szczegóły przetargu czy wysokość wadium można pytać w siedzibie Zarządu Spółki przy ul. Chuteckiej 7 lub bezpośrednio u przewodniczącego Zarządu Wspólnoty Stanisława Dyczkowskiego, pod numerem telefonu 501 157 724.

– W tym roku sprzedaliśmy 5 działek i wszystkie w przetargu nieograniczonym, działkami interesują się nie tylko mieszkańcy Sawina, ale Chełma czy nawet Poznania – mówi S. Dyczkowski.

W zależności od lokalizacji i wielkości działkę w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z największych zbiorników wodnych w regionie można kupić już od kilkunastu do około 30 tysięcy złotych. (bf)