Zamkną Wojsławicką

W najbliższych dniach kierowców będą czekać niemałe utrudnienia w ruchu. Zamknięta dla samochodów zostanie m.in. ul. Wojsławicka. Drogowcy planują układanie ostatniej warstwy asfaltu na kilku ulicach.

W poniedziałek i wtorek, 9 i 10 bm., problemy z przejezdnością mogą wystąpić na ul. Wojsławickiej. Zgodnie z zawiadomieniem przesłanym przez wykonawcę tej inwestycji, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, na te dni jest planowane odcinkowe zamknięcie ulicy dla ruchu. Aby prace związane z ukończeniem modernizacji na ul. Wojsławickiej były jak najmniej uciążliwe, wykonawca przewiduje, że zamknięcie ruchu będzie następować w godzinach od 18.00 wieczorem do 5.00 rano.
Na początku tygodnia, o czym piszemy oddzielnie, są też planowane ostatnie prace na skrzyżowaniu ulicy Obłońskiej i Zielnej. Niewykluczone zatem, że już za kilka dni nowe rondo i przyległe do niego ulice zostaną ponownie otwarte. W drugiej połowie tygodnia natomiast kolejne ekipy drogowców powinny pojawić się na ul. Hrubieszowskiej, gdzie także będzie rozkładana ostatnia warstwa masy bitumicznej. W tym przypadku najprawdopodobniej nie wystąpi potrzeba zamknięcia całej ulicy. Tak jak do tej pory, podczas prac, wyłączane z ruchu będą poszczególne pasy.
– Z informacji, jakie otrzymuję, wynika, iż wykonawcy są przygotowani na podjęcie prac kończących realizację poszczególnych inwestycji – podkreśla Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Szczegółowe terminy będą zależne jednak od warunków pogodowych. Po ułożeniu ostatnich warstw nawierzchni, wykonawcom pozostanie ustawienie oznakowania pionowego, malowanie oznakowania poziomego oraz uprzątnięcie terenu.
Na zaawansowanym etapie są prace przy modernizacji tzw. starej ul. Rejowieckiej. Wykonawca tej inwestycji wykonał już większość prac związanych z podbudową ulicy, a obecnie trwa układanie kolejnych warstw asfaltu. W międzyczasie trwa budowa przejazdu pod wiaduktem w al. Przyjaźni oraz odcinka tzw. starej Rejowieckiej w kierunku budynku straży pożarnej.
Na etapie prac ziemnych jest natomiast budowa nowego odcinka ul. Hutniczej. Wkrótce mają pojawić się tam krawężniki oraz będzie wykonywana podbudowa ulicy. W niedługim czasie powinna się zakończyć budowa nowych parkingów na ul. Zachodniej. Większość prac została już zrealizowana, a wykonawca czeka obecnie aż z placu budowy zejdzie ekipa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przebudowująca część kanału ciepłowniczego.
To jednak nie koniec tegorocznych inwestycji drogowych. Wkrótce ekipy drogowców pojawią się na kolejnych ulicach, m.in. na: Krańcowej, Asnyka, Stephensona, Pilarskiego, Wiejskiej i ks. Berezeckiego. Rozstrzygnięte są również przetargi na przebudowy kolejnych chodników. W tym przypadku roboty mają objąć m.in. odcinki ulic: Litewskiej, Wirskiego i Wiejskiej. Wszystkie inwestycje mają zostać ukończone jeszcze w tym roku. (ptr)