Zamknęli krajalnię tytoniu

Ponad tonę nielegalnego tytoniu ujawnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chełma, działając wspólnie z funkcjonariuszami kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

– W ostatnich dniach funkcjonariusze straży granicznej z Chełma i służby celno-skarbowej z Torunia, w trakcie działań prowadzonych na terenie Warszawy, zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Peugeot. W części ładunkowej pojazdu mundurowi znaleźli 13 worków jutowych zawierających blisko 195 kg krajanki tytoniowej. W reakcji na to ujawnienie funkcjonariusze natychmiast przeszukali posesję w powiecie biłgorajskim, która była miejscem załadunku nielegalnego towaru.

Ujawnili tam kolejne 370 kg krajanki oraz 448 kg suszu tytoniowego, a także urządzenia do cięcia tytoniu i pakowania go do worków – informuje kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy chełmskiego NOSG. – Zatrzymany tytoń nie posiadał znaków akcyzy i wraz z maszynami został zabezpieczony w magazynach depozytowych urzędów celno-skarbowych w Toruniu i Lublinie. Gdyby trafił do sprzedaży, budżet państwa mógł stracić ponad 700 tysięcy złotych – dodaje kapitan Sienicki.

Jak dodaje rzecznik NOSG, śledztwo jest rozwojowe. Trwa wyjaśnianie okoliczności sprawy.(opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here