Zaoszczędzą na ogrzewaniu

Gmina Łopiennik Górny zakończyła realizację projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. W ramach inwestycji docieplono siedzibę urzędu, GOPS oraz Urząd Stanu Cywilnego oraz NZOZ.

Inwestycje zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Celem głównym zadania była poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w naszej gminie – mówi Karol Stęplowski, wicewójt Łopiennika Górnego.

W ramach projektu wykonano termomodernizację budynku po byłym komisariacie policji w Łopienniku Nadrzecznym, w którym nową siedzibę ma od jakiegoś czasu urząd gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Stanu Cywilnego, a także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łopienniku Nadrzecznym. W byłym komisariacie pojawiła się dodatkowa kondygnacja, wymieniono dach, docieplono cały budynek, który pokryła nowa elewacja.

Położono też nowe instalacje: sanitarną, elektryczną, zainstalowano wentylację, zamontowano oświetlenie LED, zamontowano panele fotowoltaiczne. W ramach termomodernizacji budynku NZOZ w Łopienniku Nadrzecznym docieplono dach, ściany zewnętrzne, wymieniono piec węglowy na piec na biomasę, dostosowano budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymieniono oświetlenie na oświetlenie LED.

Wszystko to ma sprawić, że gmina sporo zaoszczędzi na ogrzewaniu. Roboty budowlane wykonała firma Edach z siedzibą w miejscowości Jakubowice Konińskie-Kolonia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here