Zapisy na szczepienia

Ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Leśniowice. W leśniowskiej przychodni zdrowia ruszają zapisy dla chętnych, którym w pierwszej kolejności należy się szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Leśniowice radna Barbara Jamróz dopytywała w imieniu seniorów, gdzie i kiedy będzie można zapisać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, stwierdziła, że nie wyobraża sobie, aby takiego punktu szczepień w gminie nie było. W ubiegłym tygodniu wydano zawiadomienie w sprawie zapisów na szczepienia przeciwko koronawirusowi, które ruszyły w leśniowskiej przychodni.

W komunikacie czytamy, że szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna, a pierwsze dawki są przeznaczone dla osób najbardziej narażonych tj. pracownicków służby zdrowia, mieszkańców domów pomocy społecznej i pacjentów zakładów leczniczo-opiekuńczych, a także osób po 60. roku życia, nauczycieli i służb wspomagających walkę z epidemią, m.in. policji, wojska. Zapisy na szczepienia: tel. nr 82 567 54 60. (mo)