Zapłacą mniej

Gmina Żmudź idzie na rękę mieszkańcom, którzy po nadaniu nazw ulicom muszą wymieniać dokumenty. Mogą oni liczyć na zmniejszone opłaty za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

 

Niedawno miejscowość o nazwie Kolonia Żmudź przestała istnieć. Wchłonęła ją Żmudź, gdzie zostało wprowadzonych osiem ulic. Zmiany, o które zabiegali sami mieszkańcy, wiążą się z koniecznością aktualizacji danych adresowych w różnych instytucjach i wymianą dokumentów. Urzędnicy poszli im na rękę. Od 17 października br. dla mieszkańców Żmudzi obowiązują zmniejszone opłaty za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Stawki zmniejszonych opłat to 57 zł za wydanie prawa jazdy i 32 zł za wydanie dowodu rejestracyjnego.
– Obniżone stawki mają zastosowanie dla wniosków złożonych do dnia 31 grudnia br. – mówi Łukasz Burak, zastępca wójta gminy Żmudź. – Przypominam też, że zmniejszone opłaty dotyczą tylko sytuacji, w której konieczność zmiany dokumentów spowodowana została nadaniem nazw ulicom w miejscowości Żmudź.
Urzędnicy przypominają też o konieczności aktualizacji przez mieszkańców Żmudzi danych adresowych w Urzędzie Skarbowym, ZUS-ie, KRUS-ie, bankach. (mo)