Nie zapomnieli o babciach i dziadkach

W tym roku Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadał w czasie, gdy lubelskie przedszkolaki przebywały na zimowych feriach. Z tego też powodu świętowanie milusińskich z ukochanymi dziadkami w większości placówek zostało przesunięte na późniejsze terminy.
W ubiegłym tygodniu na Dzień Babci i Dzień Dziadka zaprosiły nas: Przedszkole „Ziarenko”, mieszczące się na osiedlu Poręba przy ul. Bursztynowej oraz oddział przedszkolny 0B w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze.
W „Ziarenku” święto swoim dziadkom wyprawiły dzieci z najstarszej grupy „Bratki”. Było kolorowo, tak jak kolorowe są kwiaty bratki, a uroczystości towarzyszyły śpiew i taniec.
W SP nr 23 maluchy zaprezentowały z kolei kilkunastominutowe przedstawienie, w którym dwoje z nich wcieliło się w rolę babci i dziadka. Pozostali recytowali wierszyki i zaśpiewali kilka piosenek. Później były życzenia oraz prezenty (laurki z krawatem dla dziadków i piękne naszyjniki zrobione z… makaronu dla babci), a także słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców dzieci.KB