Zapowiada się rekordowy Agro-Park 2019

W najbliższy weekend (2 i 3 marca) w Lublinie odbędą się Targi Rolnicze Agro-Park 2019. Ekspozycja przy ul. Dworcowej w tym roku będzie wyjątkowo bogata – pojawi się 40 nowych firm, w tym kilkanaście z zagranicy, m.in. z Danii i Holandii. Łącznie zaprezentuje się ponad 200 wystawców. To rekord w 12-letniej historii imprezy.


– Tradycyjnie podczas targów pojawią się imponujące maszyny wielkiego kalibru, które znajdą zastosowanie w gospodarstwach dużych i mniejszych. Najnowsze urządzenia będą cieszyć oko każdego zwiedzającego. Ekspozycja będzie niezwykle różnorodna – mówi Mirosław Maciej Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin. Pojawią się nie tylko maszyny, ale także chemia, nawozy i środki ochrony roślin. Nie zabraknie nasion i pasz oraz wyposażenia budynków inwentarskich – dodaje.

Podczas Targów Rolniczych znajdą coś dla siebie również osoby, zainteresowane finansami dla rolnictwa, budownictwem wiejskim czy technologiami OZE. Będą również produkty regionalne oraz przedstawiciele wydawnictw branżowych i jednostki świadczące usługi dla rolnictwa.

Wstęp na Targi Rolnicze jest darmowy, a grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie. Osoby mieszkające poza Lublinem, lub poza województwem lubelskim mają możliwość dojechania na Targi w grupie zorganizowanej, której zostanie przyznane dofinansowanie za podróż do Lublina.

Zgłoszenia należy dokonać do 28 lutego na stronie internetowej www.agropark.pl.