Zapowiadają się spore emocje na torze przy Al. Zygmuntowskich

To będzie nie lada gratka dla sympatyków czarnego sportu w Lublinie. W odstępie zaledwie kilkunastu dni na torze przy Al. Zygmuntowskich odbędą się dwie arcyciekawe imprezy żużlowe.
Najpierw, 14 sierpnia rozegrany zostanie turniej o Puchar Nice PLŻ, w którym wystąpi szesnastu czołowych zawodników, startujących na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata. Następnie 2 września do Koziego Grodu zawita reprezentacja Polski, która w miniony weekend wywalczyła tytuł Drużynowych Mistrzów Świata.
W Puchar Nice PLŻ przed lubelską publicznością zaprezentują się między innymi: Hans Andersen, Fredrik Lindgren, Grzegorz Walasek, Sebastian Ułamek oraz dobrze znani lubelskim kibicom Robert Miśkowiak, Paweł Miesiąc, Dawid Lampart, Magnus Zetterstrom czy Jonas Kylmakorpi. Pełny skład, a także numery startowe zawodników, którzy wystąpią w imprezie poznamy podczas jutrzejszej (wtorek) konferencji prasowej, która odbędzie się w lubelskim ratuszu z udziałem prezydenta Krzysztofa Żuka i przedstawicieli firmy Nice.
We wtorkowym spotkaniu udział weźmie także Marek Cieślak, trener polskiej reprezentacji, która w miniony weekend wywalczyła w Manchesterze tytuł Drużynowych Mistrzów Świata na żużlu, pozostawiając w pobitym polu Szwedów, Brytyjczyków i Australijczyków. Obecność selekcjonera nie będzie przypadkowa. 2 września prowadzona przez niego drużyna narodowa zaprezentuje się na lubelskim torze!
Szczegóły imprezy z udziałem najlepszych zawodników na świecie, która transmitowana będzie przez TVP Sport, mają zostać ogłoszone także dzisiaj.
Z naszych informacji wynika, że „biało-czerwoni” zmierzą się z ekipą Danii, której zabrakło w finale Drużynowych Mistrzostw Świata.
MAG