Zapraszamy do Świdnika

W najbliższą sobotę, 19 października, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku odbędzie się trzecia już edycja Otwartego Pucharu Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix” w kategoriach kadetów młodszych, starszych i juniorów.
Impreza ta obok mistrzostw Polski jest drugim turniejem kwalifikacyjnym do kadr narodowych tej formuły.


Na listach startowych znalazło się 200 zgłoszeń z 18 klubów. Obecni będą trenerzy kadr narodowych kadetów – Emilia Szabłowska z Warszawy i juniorów – Rafał Karcz z Wejherowa, a swoją obecność zapowiedział także prezes Polskiego Związku Kickboxingu, niegdyś czołowy zawodnik i pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie – Piotr Siegoczyński.

Impreza jak co roku organizowana jest przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona. Za stronę organizacyjną odpowiada LKSW Dan Świdnik, który w bieżącym roku obchodzi 25-lecie działalności.

– Na świdnickich matach będzie można znów obejrzeć czołowych polskich kickbokserów młodszych kategorii wiekowych – mówi trener główny LKSW Dan Piotr Bernat. – Pointfighting to bardzo szybka i efektowna formuła walki, rodzaj szermierki na ręce i nogi, pojedynki są techniczne. Obok walk indywidualnych odbędzie się także konkurencja drużynowa. Zapraszamy do oglądania, tym bardziej, że wstęp na imprezę jest bezpłatny. Rozpoczęcie rywalizacji planowane jest na godzinę 9, a uroczyste otwarcie – na 14.