Zaprojektują nową ulicę Zorza

Gmina Głusk już wyremontowała swój odcinek ulicy przebiegający przez Abramowice Prywatne. Od granic miasta ulica Zorza pozostaje w fatalnym stanie

Miasto zamawia dokumentację dla ulicy Zorza od ulicy Głuskiej do granicy miasta. W planach jest nowa droga z chodnikami.


Ulica Zorza stanowi istotne połączenie Lublina z Kalinówką i Abramowicami Prywatnymi. Wyboisty, ponad 1,2-kilometrowy odcinek drogi w mieście przechodzi potem w gładką jak stół ul. Malwową w gminie Głusk (wyremontowana została niedawno przez władze powiatu lubelskiego).

Po sygnałach radnych, rad dzielnic i samych mieszkańców Urząd Miasta Lublin rozpoczął działania, by poprawić stan ulicy Zorza. Zarząd Dróg i Mostów zamówił dokumentację budowy ulicy.– Projektant na pewno ma uwzględnić obustronne chodniki. O reszcie będzie wiadomo na etapie projektowania – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Pytany o samą budowę urząd odpowiada lakonicznie, że będzie ona zależała od możliwości finansowych. – Nie zamawiamy dokumentacji, by zalegała na półkach – dodaje rzecznik. Projekt będzie objęty 4-letnim nadzorem autorskim. CH