Zaproszą do szkoły wirtualnie czy stacjonarnie?

Za chwilę ósmoklasiści staną przed wyborem szkoły średniej. Pomocne były w tym, zastąpione w czasie pandemii wirtualnymi, dni otwarte organizowane przez chełmskie licea i technika. W tym tygodniu pandemiczne obostrzenia się kończą. Czy szkoły znowu otworzą swoje podwoje?

Od dwóch lat szkoły średnie nie mogą organizować tradycyjnych, stacjonarnych dni otwartych. Pandemia i związane z nią obostrzenia zmusiły je do przeniesienia aktywności i oferty do internetu. Ale dni otwarte przeprowadzane on-line, bo w ten sposób ratowały się chełmskie placówki, nie zastąpią kandydatom fizycznej wizyty w szkole, rozmowy z uczniami i nauczycielami, spaceru po korytarzach i salach, aby poczuć atmosferę każdej ze szkół. Podobnie jak wirtualne prezentacje, które zorganizowała przed tygodniem biblioteka pedagogiczna. – Czy w związku ze zniesieniem obostrzeń szkoły wrócą w tym roku do tradycyjnych dni otwartych? – pytają rodzice…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 28.03.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here