Zaproszenie na Legendarny Chełm

Urząd Miasta Chełm i Chełmski Dom Kultury zapraszają 6 lipca w godz. 14.00 – 22.00 do Parku Miejskiego na imprezę pod nazwą „Legendarny Chełm”. Będzie to jarmark, na którym – za sprawą średniowiecznych wojów – chełmianie przeniosą się w czasie.

Uczestnicy spotkania będą mieli do dyspozycji wioskę Bractwa Grodów Czerwieńskich, dowiedzą się m.in. jak czerpać papier, ulepić garnek, żonglować, a nawet chodzić po linie. W programie jeszcze więcej ciekawostek – wspólne wykonywanie tzw. zmierzchnic (ćmy nocne, które zawisną na scenie podczas wieczornego koncertu), a także „wierzbowych bab”. Będzie też wiele stoisk z rękodziełem, potrawami i niespodziankami. Wieczorem zagrają zespół „Styrta” i „Żywiołak”.

Bohaterami dnia będą takie postaci, jak: Duch Bieluch, Baba i Diabeł Boruta, które publiczność zobaczy w spektaklu lalkowym „Impro” Teatru Lukla. Inscenizacja będzie niezwykła, bo inspirowana chełmskimi legendami. Wieczorem Teatr Utopia wystąpi ze spektaklem ogniowym w słowiańskich rytmach. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą piknikowego asortymentu, dobrego humoru.

W ramach „Legendarnego Chełma” zaplanowano także I Chełmski Konwent Fantastyki Chalkon, który startuje 5 lipca i potrwa do 7 lipca. Główną siedzibą konwentu będzie IV LO, natomiast w Parku Miejskim będzie można zobaczyć nowości wydawnicze największych polskich wydawnictw gier planszowych. Współorganizatorem Konwentu jest Stowarzyszenie Chełmowy Jar. Więcej informacji na www.chdk.chelm.pl oraz na facebooku.