Żar lejący się z nieba nie był im straszny

FC Wrońska, zwycięzcy sobotniego turnieju

Upał nie wystraszył młodych piłkarzy, którzy już po raz czwarty podczas tych wakacji skorzystali w sobotę z zaproszenia Zbigniewa Furmana, prezesa Ogniska TKKF Omega do udziału w piłkarskim turnieju.  Do rywalizacji zgłosiło się aż 9 zespołów.


W finale zagrały zespoły Rzarufki i FC Wrońska. W regulaminowym czasie był remis 1:1 i o tym, kto wygrał turniej decydowały rzuty karne. Lepiej (3:2) strzelała je drużyna FC Wrońska.

W meczu o 3. miejsce Jastrzębie pokonały FC Drewniaki 5:1. Bramki dla zwycięzców strzelili: Dominik Gruszka 3 i Maciej Kamiński 2, dla pokonanych Szymon Potępski.

Najlepszym bramkarzem został Radek Chmura (Wulkany), a zawodnikiem Maciej Daśko (Rzarufki). Strzelecką koronę zdobył Dominik Gruszka (Jastrzębie), strzelec 11 bramek.

– Mimo wysokiej temperatury, w słońcu grubo przekraczającej ponad 40 stopni wszyscy byli zadowoleni i o to chodzi –  cieszy się Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i  organizator wakacyjnych turniejów dla dzieci i młodzieży, zapraszając zespoły z całego Lublina na kolejny turniej, która na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie odbędzie się już w najbliższą sobotę, a także na 1  sierpnia (poniedziałek) na turniej poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.

Ognisko TKKF Omega za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, który tradycyjnie już sprawował patronat medialny nad turniejem dziękuje za wsparcie imprezy Zarządowi Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność przewodniczącemu Marianowi Królowi i Markowi Wątorskiemu, Urzędowi Miasta Lublin i prezydentowi Krzysztofowi Żukowi oraz firmom Contrix Przemysława Delmanowicza i MW Sport Łukasza i Marka Wójcików. BAS

Rzarufki musiały tym razem zadowolić się drugą lokatą
Dominik Gruszka (Jastrzębie) z dyplomem dla najlepszego strzelca turnieju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here