Zarabiali miliony na nierządzie

Nawet do 60 tys. zł przez 4-6 tygodni zarabiały podczas „tournee” po Danii, gdzie pracowały jako prostytutki w apartamentach lub domach międzynarodowego gangu sutenerów. Dwie szefowe gangu zyskały na tym procederze wg szacunków śledczych około 6 mln zł. Policjanci z lubelskiego CBŚP zatrzymali w minionym tygodniu 6 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z cudzego nierządu.

Śledztwo nadzoruje Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Z ustaleń kryminalnych wynika, że członkowie gangu werbowali i nakłaniali do uprawiania prostytucji kobiety będące najczęściej w trudnej sytuacji materialnej. Były one wysyłane do Danii, gdzie świadczyły usługi seksualne w wynajętych apartamentach lub domach należących do członków grupy. Taki wyjazd trwał około 4 – 6 tygodni, a kobiety mogły zarobić ok. 60 tys. zł, z czego część trafiała do członków gangu. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że podejrzane o kierowanie grupą: Jolanta K. oraz Izabela Ł. na przestrzeni kilku lat mogły uzyskać z tego procederu około 6 mln zł.

– Funkcjonariusze z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w minionym tygodniu akcję na terenie województwa zachodniopomorskiego, podczas której zatrzymali 6 osób, w tym 3 kobiety. Przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych i zabezpieczono m.in. nośniki danych, komputery czy telefony komórkowe, które są teraz poddawane analizie. Przejęto również 5 tys. euro w gotówce. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości należące do podejrzanych warte ponad 2 mln zł – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji.

W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Dodatkowo dwie kobiety, tj. Jolanta K. oraz Izabela Ł. usłyszały zarzuty kierowania tą grupą. Śledztwo jest w toku i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here