Zardzewiała śmierć

Zardzewiała śmierć – tak o tkwiących wciąż w ziemi niewybuchach z czasów drugiej wojny mówią żołnierze. W pierwszy weekend grudnia wydobyli i zabrali do neutralizacji kilkanaście pocisków, które zalegały w pobliżu torów kolejowych.

W sobotę rano (4 grudnia) dyżurny chełmskiej policji odebrał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w pobliżu torowiska w miejscowości Adamów w gminie Rejowiec.

– Natknął się na nie mężczyzna wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego teren przed dostępem osób postronnych zabezpieczali policjanci. Wezwani na miejsce żołnierze wykopali z ziemi 18 pocisków artyleryjskich oraz czep i łuskę pocisku. Wszystkie militaria pochodzące z okresu II wojny światowej zostały zabrane do neutralizacji. – Niekontrolowany wybuch znaleziska z pewnością skutkowałby ogromną katastrofą w ruchu lądowym – dodają żołnierze.

– Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Przede wszystkim nie dotykajmy ich i nie przemieszczajmy. Jak najszybciej powinniśmy zawiadomić o tym najbliższą jednostkę policji – radzi komisarz Czyż. (pc, fot. 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here