Żarliwa Moto Inicjatywa

W niedzielne przedpołudnie 10 grudnia lubelski plac Zamkowy opanowali motocykliści. Już po raz dziesiąty odbyła się akcja „MotoMikołaje”. Lubelscy fani jednośladów w przebraniach Świętych Mikołajów ruszyli spod zamku ulicami miasta do kilku placówek opiekuńczych i szpitali, żeby obdarować najmłodszych.


Motocykliści odwiedzili w tym roku pacjentów szpitala przy ul. Chodźki, przy al. Kraśnickiej i Szpitala Neuropsychiatrycznego oraz Dom Dziecka przy ul. Pogodnej i Dom Samotnej Matki. Upominki kupili z pieniędzy zebranych podczas licytacji. A było w czym wybierać. Każdy mógł wspomóc akcję kupując np. vouchery do salonów kosmetycznych, studia tatuażów, na przejażdżki konne, płyty, gadżety motocyklowe. Łącznie przygotowano 550 paczek. Niedzielnym wizytom motocyklistów w szpitalach towarzyszyły też gry, zabawy i występy artystyczne.
W akcję włączyli się również uczniowie i młodzież z wielu szkół regionu, m.in. z Zespołu Szkół nr 1, Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej i z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek w Świdniku. Przez cały czas zbierali prezenty i upominki, które zostały później przekazane dzieciom. Dary w postaci książek i gier planszowych przekazało również Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, które jest organizatorem takich konwentów, jak np. Festiwal Fantastyki „Falkon”, czy Dni Jakuba Wędrowycza. Kilka dni przed akcją można było też uczestniczyć w koncercie Death Naturath w Rider’s Pub, podczas, którego można było wylicytować gadżety i bony na różne usługi. Organizatorem było stowarzyszenie Moto Inicjatywa. Pogoda dopisywała, a chętnych, żeby pomóc i motocyklistów, nie brakowało.

Joanna Niećko