Zarobili i zyskali inwestora

Gmina Dorohusk zarobiła ponad 2 mln zł na sprzedaży terenów przy szerokim torze w Świerżach-Kolonii i Zalasoczu. Nieruchomości kupiła firma Agrolok z Golubia-Dobrzynia w województwie kujawsko-pomorskim. Będą podatki i miejsca pracy.

Położenie Dorohuska przy wschodniej granicy i istnienie w gminie międzynarodowego przejścia granicznego pomaga ściągać poważnych inwestorów. Dzięki nim powstają nowe miejsca pracy a gmina ma wpływy z podatków. Przy okazji może sporo zarobić na sprzedaży nieruchomości.

Tak było w przypadku ostatniego przetargu na trzy działki o łącznej powierzchni ponad 21 ha w Świerżach-Kolonii i Zalasoczu. Budżet gminy wzbogacił się o ponad 2,2 mln zł i zyskał dużego inwestora. Działki kupiła spółka Agrolok z Gołubia-Dobrzynia. To działające od lat rodzinne przedsiębiorstwo z branży rolnej. Oferuje nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, komponenty paszowe i handluje zbożem.

Z wyniku przetargu zadowolone są władze gminy. M.in. dlatego, że udało się sprzedać działki, które nie były uzbrojone. – Firma zapowiada spore inwestycje m.in. budowę bazy magazynowo-przeładunkowej wraz z bocznicą kolejową – mówi Wojciech Sawa, wójt Dorohuska. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here