Zasnął i wywrócił ciężarówkę

46-letni Ukrainiec zasnął za kierownicą ciężarówki. Pojazd wywrócił się na drodze krajowej w Łopienniku Nadrzecznym. Było niebezpiecznie, a pas jezdni w kierunku Lublina był zablokowany przez kilka godzin.

Chwile grozy przeżyli kierowcy przejeżdżający w poniedziałkowy poranek (13 sierpnia) przez Łopiennik Nadrzeczny. Około godziny siódmej drogą krajową nr 17 jechał 46-letni Ukrainiec. Mężczyzna kierował ciężarówką DAF. Wszystko wskazuje na to, że Ukrainiec zasnął za kierownicą. Efekt był taki, że ciężarówka zjechała z drogi na pobocze i wywróciła się. Na szczęście, ani 46-latkowi ani żadnemu innemu uczestnikowi ruchu drogowego, nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że Ukrainiec był trzeźwy. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą.

– Pamiętajmy, że siadając za kierownicę pojazdu musimy być wypoczęci – mówią w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Jadąc w dalszą trasę, róbmy przerwy. Ponadto w przypadku pojazdów ciężarowych istotne jest przestrzeganie czasu pracy kierowców. Od tego zależy bezpieczeństwo także innych uczestników ruchu drogowego. (opr. mo, fot. KWP)