Zaśpiewaj na chwałę Pana

W dniach 16-19 marca w Lublinie odbędzie się intensywny dwudniowy cykl spotkań, prowadzonych przez instruktorów gospel z zagranicy. Zakończeniem festiwalu będzie koncert finałowy, podczas którego na scenie zaprezentują się uczestnicy wszystkich warsztatów.
Tegoroczne Warsztaty Gospel poprowadzą zagraniczni goście – Tula Lynch i Brian Fentress. Dla uczestników przygotowano trzy propozycje spotkań muzycznych dostosowane do ich wieku i umiejętności wokalnych. Podczas otwartych dla wszystkich dwóch dni warsztatów Mass Choir (16-17 marca) będzie możliwość zapoznania się z dziesięcioma utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów uczestnicy zaprezentują podczas niedzielnego koncertu finałowego. – Aby wziąć udział w warsztatach nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani jakiekolwiek doświadczenie w śpiewaniu chóralnym. Nie jest w ogóle wymagane żadne doświadczenie w śpiewie – zachęca Katarzyna Kłosowska, manager Festiwalu Wiosna Gospel. We wspólnym śpiewie mogą wziąć udział wszyscy: seniorzy, dzieci, osoby dorosłe i młodzież. Wystarczy zapisać się na warsztaty – koszt udziału w XIV Warsztatach Gospel: 80 zł od osoby; 60 zł od osoby w przypadku zgłoszenia grupy minimum 10 osób i dokonania zbiorowej wpłaty na konto organizatora.

W tym roku specjalne warsztaty (18 i 19 marca) poświęcone będą śpiewającym dzieciom w wieku 7-12 lat. Ich koszt to 30 złotych od osoby. Najmłodsi swoim występem otworzą koncert finałowy. Osoby śpiewające profesjonalnie skorzystać mogą z warsztatów doskonalenia śpiewu (16 i 17 marca), które poprowadzi dla nich Brian Fentress. Koszt udziału – 150 zł od osoby. Śpiewających artystów podziwiać będzie można 19 marca o godzinie 19.00 podczas koncertu finałowego w ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 1. Wystąpi również zespół w składzie: Piotrek Kiliański (piano), Bartek Raban (bas), Piotr Bogutyn (gitara), Paweł Nowak (perkusja). Co roku w lubelskich Warsztatach Gospel bierze udział blisko 200 uczestników. Festiwal Wiosna Gospel to kontynuacja i rozbudowanie Warsztatów Gospel w Lublinie, które są organizowane rokrocznie od ponad 10 lat. Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl. (EM.K.)

Program WIOSNA GOSPEL

16-17 marca – warsztaty wokalne (grupa zaawansowana), instruktor: Brian Fentress (USA), miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.
17 marca, godz. 17.00 – Koncert uczestników warsztatów wokalnych – wstęp wolny
18-19 marca – XIV Warsztaty Gospel w Lublinie, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA) oraz Warsztaty Gospel Kids, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA) i Agnieszka Jagiełło (Polska); miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.
18 marca godz. 19.00 – koncert zespołu Heaven Up, miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.
19 marca godz. 19.00 – koncert finałowy, miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16. Wejściówki na koncert finałowy: normalna – 25 zł, ulgowa – 15 zł. Dzieci do 10. roku życia – wstęp wolny.