Zataczał się za kółkiem

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca gminy Kraśniczyn policjanci z posterunku policji w Siennicy Różanej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 36-latek mając prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie jechał autem od pobocza do pobocza jakby się zataczał.

W poniedziałek (6 kwietnia) po godzinie 13.30 dyżurny krasnostawskiej komendy policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Kraśniczyn o podjętej przez niego próbie zatrzymania pijanego najprawdopodobniej kierowcy Daewoo. – Według zgłaszającego mężczyzna cały czas zjeżdżał na pobocze, a po wjechaniu na teren jednej z posesji, chwiejąc się na nogach ledwie wysiadł z pojazdu, po czym przeparkował auto z dala od drogi – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze okazało się, że kierowca Daewoo ma prawie dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu! 36-latek z gminy Kraśniczyn został zatrzymany. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here