Zatoki uradowały kierowców

Nowe miejsca parkingowe przy ul. Urbanowicza powstały ze środków Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy się cieszą, miasto się chwali, ale jeden z naszych Czytelników ma pewne obiekcje. Chodzi o nowe zatoki parkingowe, które powstała na ul. Urbanowicza, na osiedlu Nowy Felin, w ramach projektu VI edycji Budżetu Obywatelskiego.


– W ubiegłym tygodniu na portalu internetowym miasta przeczytałem informację, że w pasie drogowym ulicy Urbanowicza na osiedlu Nowy Felin powstało 26 miejsc parkingowych, które mieszkańcy wywalczyli sobie dzięki projektowi z Budżetu Obywatelskiego – napisał do nas w ubiegły czwartek pan Andrzej. – Też się cieszę, że tamtejsi mieszkańcy się cieszą, ale mam pewne pytania.

To nowe osiedle, które deweloper, czy deweloperzy wybudowali zaledwie kilka lat temu. O jaką liczbę miejsc parkingowych zadbali deweloperzy budujący tam bloki? Czy miasto wydając pozwolenie na budowę tych bloków postawiło jakieś warunki deweloperom w tej kwestii? Na czyj koszt wybudowano ulicę Urbanowicza? Mam nadzieję, że się mylę, ale wygląda mi to tak, że deweloper wybudował osiedle, zarobił na sprzedaży mieszkań, a teraz parkingi, a może i całą ulicę wybudowało miasto z pieniędzy podatników – podsumował nasz Czytelnik.

Pytania naszego Czytelnika przesłaliśmy do Ratusza. Czekamy na odpowiedź.

Jak informuje miejska strona internetowa projekt D-6 „Bezpieczna Ulica – aktywne przejścia dla pieszych w drodze do szkoły i nowe miejsca parkingowe” zrealizowano w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Głosowało na niego 448 osób. Na projekt składała się budowa dwóch bezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Józefa Franczaka „Lalka” oraz budowa zatoki parkowania równoległego na ul. Gen. Witolda Urbanowicza. Projekt zrealizowano w części dotyczącej miejsc parkingowych.

W ramach Budżetu Obywatelskiego zaprojektowano i wybudowano 26 miejsc parkingowych, kosztem blisko 136 tys. zł. Natomiast przejścia dla pieszych zostaną wykonane i sfinansowane przez inwestora w ramach przebudowy skrzyżowania, na podstawie umowy z miastem.
opr. ZL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here