Zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia

Wiadomo już, kto w nocy 5 maja w Zakręciu, na drodze krajowej nr 17, śmiertelnie potrącił prowadzącego poboczem rower 66-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze w powiecie chełmskim. Krasnostawscy kryminalni zatrzymali 29-latka z powiatu radomskiego, który – według zebranego materiału dowodowego – brał udział w zdarzeniu. Mężczyzna już siedzi w areszcie.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 5 maja przed godziną 3.00. W miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17 prowadzącego rower mężczyznę potrąciło dostawcze auto. Kierujący nie zatrzymał się, nie udzielił poszkodowanemu pomocy, odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Życia 66-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Siedliszcze w powiecie chełmskim, nie udało się uratować.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności, mające na celu ustalenie sprawcy wypadku. Po zabezpieczeniu zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili, że 66-latka potrącił Renault Master. Dotarcie do kierującego było już tylko kwestią czasu. Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie wypadku mężczyznę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Gózd w powiecie radomskim. Pojazd, którym prawdopodobnie spowodował wypadek, został znaleziony na posesji jego brata.

Policjanci zatrzymali 29-latka i doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. Tam usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 29-latek, jak mówi prokurator Jakub Litwińczuk, nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienia, z których wynika, że kierowane przez niego auto brało udział w zdarzeniu. Mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here