Zatrzymani w Bielsku-Białej

Nie będą miło wspominali wyprawy do Bielska-Białej siatkarze LUK Politechniki Lublin. Drużyna prowadzona przez Macieja Kołodziejczyka w ubiegłym tygodniu dwukrotnie uległa BBTS-owi. Najpierw we wtorek, w zaległym meczu 5. kolejki TAURON 1. Ligi, a następnie dzień później w Pucharze Polski. – Jesteśmy na tyle mądrym zespołem, że wyciągniemy wnioski – mówi trener lubelskiej drużyny.


Lublinianie, którzy do wtorku legitymowali się kompletem zwycięstw w lidze bez straty seta, w pierwszym meczu postawili się gospodarzom jedynie w trzeciej partii, którą ostatecznie przegrali 24:26.  W środę, w pucharowym boju było już o wiele lepiej, ale miejscowi pozwolili  akademikom na wygranie tylko jednej partii.

– Nie będę ukrywał tego, że jechaliśmy tam po zwycięstwa. Stało się inaczej. W pierwszym meczu rywale byli od nas zdecydowanie lepsi, a ich siła ofensywna była na takim poziomie, że myślę, że nawet zespoły z PlusLigi miałyby problemy. Natomiast po spotkaniu pucharowym możemy mieć do siebie dużo żalu. Mogliśmy w tym dniu pokusić się zwycięstwo. Ciężko powiedzieć, że to rywale wygrali, raczej to my przegraliśmy, bo nie wykorzystaliśmy swoich szans. Zagraliśmy lepsze spotkanie i wszystko mieliśmy w swoich rękach, a jednak to zaprzepaściliśmy – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Po powrocie z Bielska-Białej siatkarze LUK Politechniki nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. W sobotę zmierzyli się w 10. kolejce ligowych zmagań z AZS AGH Kraków. Akademicy pokonali rywali, ale nie bez trudu.

BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika 3:0 (16, 17, 24) oraz 3:1 (19, -23, 19, 23)

Politechnika: Wachnik (1 i 11), Rusin (8 i 14), Romać (5 i 4), Sobala (3 i -), Pająk (2 i 0), Stajer (4 i 10), Majstorović (libero) oraz Durski, Mehić (7 i 2), Goss (7), Szaniawski (3 i 10) i Cabaj (libero).

LUK Politechnika – AZS AGH Kraków 3:1 (22, 21, -23, 20)

Politechnika: Wachnik 15, Rusin 12, Romać 7, Sobala 8, Pająk 9, Stajer 9, Majstorović (libero) oraz Durski, Mehić 7, Goss 8, Durski, Cabaj (libero).

Pozostałe sobotnie mecze 10. kolejki: MCKiS Jaworzno – Olimpia Sulęcin 2:3 (19, -23, -20, 20, -11) * Lechia Tomaszów Maz. – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (-23, -19, 22, -24) * spotkanie: Polski Cukier Avia Świdnik – KPS Siedlce zostało przełożone na 16 grudnia.

W tabeli z 28 pkt. prowadzi niepokonany BBTS. LUK Politechnika z 18 pkt. jest trzecia, a Avia z 13 pkt. szósta (oba nasze zespoły rozegrały po 7 spotkań).

MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here