Zatrzymany za pobicie policjanta

Pięć lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi Lublina, który w Okunince ciężko pobił odpoczywającego nad Jeziorem Białym policjanta. Agresora zatrzymali włodawscy kryminalni. Mężczyzna jest doskonale znany organom ścigania.

Na początku drugiej dekady lipca w jednym z lokali gastronomicznych w Okunince doszło do pobicia. Jednym z pokrzywdzonych okazał się policjant, który po służbie bawił się nad jeziorem. W wyniku uderzenia w twarz trafił do szpitala. – Sprawą zajęli się włodawscy kryminalni, którzy w czwartek (4 listopada) w efekcie pracy operacyjnej zatrzymali w Lublinie 23-letniego mieszkańca miasta – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. –

Jak się okazało mężczyzna był już osobą poszukiwaną za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu i miał do odbycia karę ponad 2 miesięcy pozbawienia wolności. Śledczy, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawił 23-latkowi zarzuty uszkodzenia ciała i pobicia. Policjanci wystąpili też z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. O dalszych losach podejrzanego zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here