Zaułek Poetów bardziej komfortowy

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej chce pozyskać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na dodatkowe wyposażenie i poprawę komfortu w coraz popularniejszym wśród świdniczan Zaułku Poetów.
Funkcjonujący na ukwieconym skwerze obok biblioteki od wiosny tego roku Zaułek Poetów to miejsce spotkań w plenerze z pisarzami i poetami, wspólnego czytania poezji i dyskusji o książkach. Spotkania cieszą się coraz większą popularnością, stąd organizatorzy myślą o podniesieniu jakości tego miejsca i choć częściowym uniezależnieniu się od warunków atmosferycznych.

– Złożyliśmy wniosek do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok o rozwinięcie Zaułku Poetów. Jeśli się uda, to pojawi się więcej miejsc do siedzenia, strefa z leżakami, podwyższenie dla artystów, zadaszenie, monitoring, przyłącze prądu, aby nie trzeba było przekładać przewodów przez okno biblioteki – tłumaczy Piotr Jankowski, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku.

Jeśli mieszkańcy wybiorą projekt w jesiennym głosowaniu, to nowe elementy, o których mówi dyrektor, pojawią się w Zaułku już w przyszłym roku.