Zawiasy za zabicie na przejściu

51-latek, który na przejściu dla pieszych w Krasnymstawie śmiertelnie potrącił 69-latka, chce 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Sąd nie zdecydował jeszcze, co zrobić w tej sprawie.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 23 grudnia 2018 r. ok. godz. 13 na ul. Okrzei w Krasnymstawie. – Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu mężczyzny na jednej z głównych ulic miasta. Na miejsce został skierowany patrol drogówki i policjanci pionu kryminalnego – opowiadał wówczas Marek Kulibab z KPP w Krasnymstawie.

Okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki nissan, 50-letni mieszkaniec Lublina, potrącił 69-letniego mieszkańca Krasnegostawu w momencie, gdy ten schodził z przejścia dla pieszych. Kierujący nissanem jechał w kierunku Lublina, natomiast potrącony mężczyzna szedł w kierunku pobliskiego marketu.

69-latek został zabrany przez karetkę pogotowia do krasnostawskiego szpitala, niestety zmarł wskutek odniesionych obrażeń. 50-latek był trzeźwy. Kierowca przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Uzgodnił z prokuratorem wyrok w wysokości 8 miesięcy więzienia, ale w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę (100 stawek po 10 zł), 10 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny zmarłego 69-latka i roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Póki co, nie wiadomo, czy sąd przychyli się do jego wniosku. Terminu podjęcia decyzji w sprawie 51-letniego dziś kierowcy jeszcze nie wyznaczono. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here