Zawód: prezes

Krzysztof Wójtowicz, do niedawna prezes Portu Lotniczego Lublin, ma już nową posadę. W ubiegłym tygodniu został powołany do zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.


– Rada Nadzorcza MPWiK w Lublinie powołała Krzysztofa Wójtowicza na stanowisko wiceprezesa zarządu – poinformowała w minioną środę (15 lipca) Magdalena Bożko, rzecznik prasowy spółki.

Krzysztof Wójtowicz przez siedem lat był prezesem Portu Lotniczego Lublin. Z tej funkcji został odwołany przez radę nadzorczą spółki pod koniec czerwca, po naciskach urzędu marszałkowskiego, głównego, obok miasta Lublin, akcjonariusza PLL. Z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Wójtowicz był już związany w latach 2010-2012. Pełnił wówczas funkcje prokurenta i głównego księgowego. Krzysztof Wójtowicz ukończył Politechnikę Lubelską i studia podyplomowe z „administracji biznesowej”. – Pracował m.in. w Polskim Koncernie Naftowym Orlen i w Sipmie. Zasiadał w zarządach spółek: Polfa Lublin, Perła Browary Lubelskie i Pawtrans Holding – wylicza M. Bożko.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji to obok LPEC najbogatsza miejska spółka. Według danych za 2019 rok MPWiK wypracował ok. 4 mln 350 tysięcy złotych zysku. Dla porównania Port Lotniczy Lublin w ubiegłym roku zanotował stratę w wysokości ok. 27 mln 425 tysięcy złotych. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here