Zawodnicy Speed Car Motoru spotkali się z kibicami

Choć sezon ligowy zespół beniaminka PGE Ekstraligi, Speed Car Motoru Lublin, zakończył pod koniec sierpnia, to dopiero we wtorek odbyło się oficjalne pożegnanie zawodników z kibicami. Do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, na spotkanie z żużlowcami, przyszły tłumy.

Wtorkowe spotkanie było nie tylko okazją do podziękowania drużynie za piękna walkę i utrzymanie, ale także do pożegnania tych, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy już w zespole z Lublina. Mowa oczywiście o Szwedzie Andreasie Jonssonie, który postanowił zakończyć karierę.

– Miałem wiele wspaniałych momentów przez całą karierę, ale kiedy przyszła decyzja o jej zakończeniu, to zrobiło się bardzo emocjonalnie. Podczas ostatniego meczu czułem się bardzo dziwnie, bo ciężko mi było uwierzyć, że to już koniec – mówił podczas spotkania A. J.

Z Motorem pożegna się najprawdopodobniej także Anglik Robert Lambert.

Okienko transferowe w PGE Ekstralidze zostanie otwarte 1 listopada. Dopiero wtedy kluby będą mogły oficjalnie informować o transferach. Wiadomo jednak już że w drużynie z Lublina na kolejny sezon zostaną: Duńczyk Mikkel Michelsen, Paweł Miesiąc, Wiktor Lampart oraz Wiktor Trofimow. Chęć dalszej jazdy w barwach Motoru wyraził także Grigorij Łaguta. MAG