Zbierają pieniądze na meble dla dzieci

Działające przy Domu Dziecka w Krasnymstawie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Tęcza”, opiekujące się dziećmi osieroconymi, porzuconymi i pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych prowadzi w Internecie zbiórkę pieniędzy na zakup mebli do pokoi swoich wychowanków. Potrzeba 60 tys. zł, a na razie uzbierano niespełna 19 tys. zł.

Zbiórka jest prowadzona na portalu zrzutka.pl. Jej celem jest „wyrównywanie życiowych szans dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnych, poprzez dostosowanie pokoi do ich indywidualnych i specyficznych potrzeb”. Zbiórkę pieniędzy prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Tęcza” przy krasnostawskim Domu Dziecka. Od ponad 100 lat opiekuje się ono dziećmi osieroconymi, porzuconymi i pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych.

Obecnie w Domu Dziecka mieszka 53 wychowanków w wieku od 5 do 20 roku życia, pochodzących z terenu powiatu krasnostawskiego, ale także z innych rejonów kraju. Dzieci wymagają specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej, psychiatrycznej i pedagogicznej. Są wśród nich również dzieci niepełnosprawne. Pracownicy placówki dokładają wszelkiej troski, aby zapewnić chorym dzieciom i z różnymi zaburzeniami jak najlepszą pomoc oraz wsparcie. Starają się stworzyć im namiastkę domu i spełniać marzenia, rozwijać talenty i pasje. Jest to możliwe dzięki wsparciu wielu osób z Polski.

Wychowawcy chcieliby spełnić kolejne marzenia dzieci. Mianowicie zamierzają urządzić im pokoje na miarę ich potrzeb rozwojowych, aby mogły poczuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. Obecnie w pomieszczeniach znajduje się stare, blisko 15-letnie meble, których nie da się już naprawić, ani też odświeżyć. Dlatego też postanowili urządzić zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Proszą o pomoc w stworzeniu podopiecznym przytulnych i funkcjonalnych pokoi mieszkalnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb dzieci. Kwota, jaką potrzebują, to 60 tys. zł.

Do tej pory udało się zebrać niespełna 19 tys. zł. Brakuje jeszcze ponad 40 tys. zł. Do końca zbiórki pozostało jeszcze półtora miesiąca. Ostatnio w akcję zaangażowała się pochodząca z Krasnegostawu Magdalena Wójcik, wokalistka zespołu „Goya”. Zaapelowała na swoim fan page o wsparcie całego przedsięwzięcia. Zbiórkę może wspomóc każdy. Wystarczy w Internecie otworzyć stronę https://zrzutka.pl/urzadzamy-pokoje-na-miare-dzieciecych-marzen i kliknąć w zakładkę „wpłać na zrzutkę”. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here