Zbigniew Jakubas i 3-4 nowych zawodników

W konferencji na Arenie Lublin udział wzięli: prezes Paweł Majka i członek Zarządu Jacek Czarecki, trener Mirosław Hajdo oraz mecenas Rafał Choroszyński

W środę, tuż przed decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN, na Arenie Lublin odbyła się konferencja, w której działacze Motoru domagali się od prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca, Hutnika Kraków, a także innych zaprzestania szkalowania dobrego imienia lubelskiego klubu, który w sprawie decyzji LZPN był jedynie stroną bierną postępowania. Już dwa dni wcześniej Motor wydał oświadczenie, w którym zażądał sprostowania nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez prezesa Niemca i klubu z Suchych Stawów.


Podczas spotkania z dziennikarzami nie zabrakło także pytań o inwestora Zbigniewa Jakubasa, kadrę drużyny, która miałaby występować w II lidze oraz finanse potrzebne do gry wyższej lidze. Prezes Paweł Majka, odpowiadając na pytanie o inwestora, jakim ma zostać Jakubas, najpierw zwrócił się do członka zarządu Jacka Czareckiego: „Mówić?”, po czym, jak ten kiwnął głową zdradził, że biznesmen już w 2019 roku wsparł finansowo Motor i dalej deklaruje pomoc.

Majka przypomniał, że Gmina Lublin od dłuższego czasu szuka inwestora dla Motoru. Zaznaczył też, że są pewne procedury związane z tak zwanym postępowaniem konwokacyjnym, polegającym na obniżeniu kapitału w spółce w celu zmniejszenia straty i to może potrwać kilka miesięcy. – Niebawem państwo będziecie mieli możliwość osobiście zadać pytanie panu Zbigniewowi Jakubasowi i panu prezydentowi Krzysztofowi Żukowi – powiedział sternik klubu, Odnosząc się do pytania o budżet w II lidze, przyznał, że nie będzie on dużo wyższy niż ten, którym obecnie dysponuje Motor.

O ruchach transferowych mówił z kolei trener Mirosław Hajdo,. Szkoleniowiec zdradził, że siedmiu piłkarzom 30 czerwca kończą się umowy i że będą z nimi prowadzone rozmowy. Jeśli chodzi o transfery, to klub ma już upatrzonych zawodników. Możemy spodziewać się, że kadra zostanie wzmocniona 3-4 nowymi graczami. BS