Zboczony na czatach

Zatrzymany pod Krakowem zboczeniec został przewieziony do Lublina, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty

Zupełnie zaskoczony był 24-letni mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości, gdy w ubiegły poniedziałek, w drzwiach domu zobaczył policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP i funkcjonariuszy z V Komisariatu Policji w Lublinie.


Policjanci zatrzymali go jako podejrzanego o doprowadzenie 14-letniej mieszkanki lubelskiego Czechowa do poddania się „innej czynności seksualnej”.

Realizacja sprawy była efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 24-latek poznał 14-letnią mieszkankę Lublina na jednym z portali internetowych. Bardzo szybko ich znajomość przeniosła się do komunikatora, gdzie nawiązywali połączenia wideo.

Jak wynika z materiałów sprawy, mężczyzna podczas rozmów wideo doprowadził 14-latkę do wykonania „innej czynności seksualnej”. Dodatkowo ustalono, że w pamięci swoich urządzeń elektronicznych może posiadać treści pornograficzne z udziałem małoletniej – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny.

Mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Podejrzany za swoje czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Jak się okazało w przeszłości był już karany za kontakty seksualne z nieletnią. Na wniosek śledczych 24-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa może mu grozić do 18 lat więzienia. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here