Zbudowali sobie garaż

Trudno w to uwierzyć, ale dwa wozy strażackie i łódź ratowniczą OSP Kamień druhowie przechowywali dotąd w swoich prywatnych garażach. Teraz się to zmieniło za sprawą czynu społecznego, który na wsi wciąż jest dobrą metodą na lokalne bolączki.

Przy świetlicy wiejskiej w Kamieniu wybudowano dwustanowiskowy garaż na wóz strażacki ratownictwa technicznego i wodnego wraz z łodzią oraz ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz. Ten sprzęt dotychczas stacjonował w prywatnych garażach strażaków ochotników. Nowy garaż sfinansowano po części z dwóch funduszy sołeckich mieszkańców Kamienia oraz z budżetu gminy. Z kolei blaszany garaż sprzed świetlicy przestawiono pod urząd i teraz garażowany jest tam niedawno kupiony gminny ciągnik.

– Wszystkie prace – wytyczenie budynku garażu, obowiązki kierownika budowy, prace ziemne, wznoszenie konstrukcji, obudowanie ścian i wykończenie – zostały wykonane czynem społecznym przez strażaków-ochotników oraz szereg osób im życzliwych i pomocnych – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Niektóre z materiałów pozyskaliśmy nieodpłatnie, a pozostałe praktycznie po kosztach produkcji i zakupu.

Zdaniem wójta Stockiego zapewnienie właściwego zaplecza logistycznego i skoncentrowanie posiadanego sprzętu w jednym miejscu pozwoli na utrzymanie pojazdu i sprzętu w ciągłej gotowości bojowej.

– Wszyscy staraliśmy się, aby ten garaż, który jest niezbędny dla funkcjonowania naszej jednostki, powstał jak najmniejszym kosztem – mówi Jacek Waszczuk, komendant gminny OSP w Kamieniu.

Wójt i komendant dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę garażu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here