Zbudują łódki nad Maczułami

Tak interesującej propozycji już dawno nie było. Mieszkańcy gminy Leśniowice zaproszeni są do udziału w rodzinnych warsztatach szkutniczych, na których będą budować żaglówki. Efekty prac zaprezentują podczas otwarcia letniego sezonu nad kąpieliskiem „Maczuły”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestniczyć w nim mogą dzieci od 12 roku życia (mogą być też młodsze, ale tylko pod opieką rodzica lub pełnoletniego opiekuna) i dorośli, które chcą podjąć wyzwanie i nauczyć się budować żaglówki. Na zgłoszenia czekają w Samorządowym Ośrodku Kultury w Leśniowicach do 26 marca br.

W wyniku rekrutacji powstaną zespoły, a każdy z nich pod nadzorem instruktora zbuduje własną żaglówkę. Materiały, sprzęt i narzędzia zapewnia SOK. Zajęcia będą odbywały się w hangarze nad zbiornikiem „Maczuły” w Horodysku w dni wolne od pracy, od kwietnia do czerwca. W ramach projektu stworzona zostanie minipracownia stolarska. Na zakończenie warsztatów uczestnicy zostaną przeszkoleni z pływania na zbudowanych przez siebie żaglówkach (nie wymaga to posiadania patentów żeglarskich).

Finałem projektu będzie oficjalna prezentacja zbudowanych łodzi podczas imprezy, otwierającej sezon letni nad kąpieliskiem „Maczuły”. Powołany też zostanie lokalny klub żeglarski. Realizacja projektu pt. „Podejmij wyzwanie! Budujemy rodzinne żaglówki” jest finansowana w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi” organizowanego przez Fundację Orlen.

Rekrutacja uczestników trwa. Szczegóły na sok.lesniowice.pl. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here