Zburzą stary i postawią nowy most

Stary most jest w fatalnym stanie

Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina rozbierze stary i zbuduje nowy most na Czerniejówce w ciągu ulicy Pawiej. Zarząd Dróg i Mostów rozstrzygnął przetarg w tej sprawie.


Stanęły do niego dwie firmy. Za wykonanie inwestycji KPRD zażyczyło sobie nieco ponad 11,4 mln złotych brutto, zaś pruszkowski Strabag nieco ponad 14,1 mln złotych. Urzędnicy ogłosili, że są w stanie wydać maksymalnie 11,9 mln złotych. W ubiegłym tygodniu zdecydowali, że inwestycję wykona pierwsza z wymienionych firm.

„Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia kryteriów oceny ofert” – czytamy w uzasadnieniu decyzji wydanej przez Zarząd Dróg i Mostów.

Oprócz rozebrania i zbudowania nowego mostu Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych będzie musiało m.in.: rozbudować ul. Pawią do ul. Kunickiego wraz z odwodnieniem i oświetleniem, rozbudować sąsiednią ulicę Piaskową od ul. Kunickiego do ul. Pawiej wraz z odwodnieniem i oświetleniem, zbudować sieci wodociągowe na ul. Pawiej i Piaskowej, umocnić koryto Czerniejówki w rejonie mostu, wykonać na czas przebudowy tymczasową kładkę dla pieszych wraz z chodnikami, przebudować wloty ulicy Wspólnej na skrzyżowaniu z Pawią czy przebudować skrzyżowanie Pawiej z Piaskową. Roboty powinny się zakończyć w połowie listopada tego roku. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here