Zburzyć mury młodzieżowego Jerycha

W najbliższy piątek, 21 września o godz. 17.30, w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie modlitwą różańcową w intencji młodzieży rozpocznie się czuwanie modlitewne przed XV Synodem Biskupów w Rzymie, który obradował będzie pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Centralnym punktem spotkania na Poczekajce będzie podjęcie „modlitewnego Jerycha” za młodzież.


„Modlitewne Jerycho”, które trwa nieprzerwanie przez siedem dni i nocy, nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów po okresie niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej następca Mojżesza – Jozue, otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało, przy głośnych dźwiękach trąb, kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

W przedsięwzięciu na Poczekajce chodzi o to, by „burzyć mury obojętności wśród młodzieży i obudzić wiarę”. Adresatami są nie tylko ludzie młodzi, ale też rodzice i dziadkowie, którzy czują się odpowiedzialni za przekaz wiary młodemu pokoleniu. Dotarcie do serca młodego człowieka może czasami przypominać takie burzenie grubego muru, jak w biblijnym Jerychu. E.K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here